nevidomí a počítačové hry

17. ledna 2010 v 0:12 | hrty |  Trocha teorie
Spousta našich čtenářů určitě hraje na svém počítači nějaké kry pro pobaveníí, ukrácení dlouhé chvíle atd. Napadlo vás někdy, jak mohou hry hrát nevidomí lidé? Pro vidícího člověka je důležitý u her hlavně obraz a zvukové efekty jsou pro něj jen jako kulisa a spestření. U nevidomích je tomu přesně naopak. hry pro nevidomé jsou založeny na zvucích, které se ozývají buď z levého nebo pravého reproduktoru popř. sluchátka. Takže na příklad u nějaké střílečky třeba vesmírných lodí bude zvuk nepřátelské lodě znít z levého reproduktoru. úkolem nevidomého je přemístit se tak, aby zvuk byl uprostřed reproduktorů. pak může vystřelit. Ale střílečky nejsou jediné hry pro nevidomé, které jsou k dostání. Jsou to např. logické hry, kde může člověk vyskoušet své znalosti, nebo rtss, kde záleží hlavně na taktice. To je asi tak všechno k počítačovým hrám pro nevidomé. Určitě pište dotazy, z daleka jsem tu neuvedl všechno. a na závěr článku pár odkazů na stránky přímo hrami pro nevidomé.
www.suscik.homeip.net Na této stránce jsou textové hry, které z počítače eureka převedl marek susčík. www.audiogames.net na této stránce je většina zahraničních her. www.dousabel.sweb.cz/dsa/quilidar/quilidar.html zde je česká adventura horká vřídla quilidaru
 


Komentáře

1 Claire Claire | 17. ledna 2010 v 8:17 | Reagovat

Ahoj Hrty, to je hezkej článeček. Taky už se mě pár spolužáků ptalo, jestli se dají hrát i nějaký speciální hry... Jsem ráda, žes tenhle článek napsal, já (která počítači rozumím akorát tak na úrovni zapínání, napsání si co potřebuji a vypnutí) bych hry nikdy vysvětlit nedokázala. :-) A co se týče mě a počítačových her, tak jsem ze všech asi nejvíc ocenila karty. Líbí se mi, že se dají přes net hrát ještě s někým jiným ne jen proti počítači.

2 onlinehryzdarma onlinehryzdarma | E-mail | Web | 27. srpna 2013 v 10:45 | Reagovat

Zajímavý článek, počítačové hry pro nevidomé je určitě téma které si zaslouží zpracování

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama