Celkem užiteční pomocníci, aneb toto občas máme doma

18. května 2010 v 14:26 | Claire s Pavlovou pomocí |  technika, která nám pomáhá
Pár šikovných věciček pro domácnost. Děkuji Pavlovi za pomoc při jejich popisu. Vzhledem k tomu, že některé z těchto věcí nevlastním a nejsem zrovna technický typ, sama bych to asi nepopsala. :-)

Vaše Claire

- Hodinky:
Musíte uznat, že otravovat okolí otázkami pokaždé, když chcete vědět, kolik je hodin, je dosti nepraktické. Abychom si takovou obyčejnou věc, jako je čas, ohlídali sami, máme na to speciálně uzpůsobené pomůcky. První z nich je samozřejmě hlasový výstup v mobilním telefonu nebo v počítači. Ten nám přečte všechno, co se nachází na obrazovce, takže logicky i čas... Další možností jsou hmatové hodinky. Od normálních náramkových hodinek se liší jen tím, že jsou možná trochu větší, mají odklopitelné vrchní sklíčko a místo číslic po obvodu ciferníku mají hmatové tečky. Existují i mluvící hodinky. Ty jsou digitální a čas vám mohou ohlásit anglicky, německy nebo polsky a můžete je používat i jako budík.
- indikátor hladiny +indikátor světla:
Je to taková malá víceúčelová krabička, z které vybíhají dva drátky ohnuté na stejnou stranu. Těmito drátky se pomůcka zavěsí za okraj nádoby, do které chceme něco nalít, a jakmile se nalévaná kapalina dotkne drátků, přístroj začne pískat, což signalizuje, že nádoba je plná. Stejná krabička funguje i jako indikátor světla. Když stisknutím určitého tlačítka na krabičce zapnete hlásič světla, začne přístroj vydávat zvuk, při čemž platí, že čím vyšší zvuk, tím více světla je v místnosti.
- Kuchyňské a osobní váhy:
Další upovídaná pomůcka. Váhu určitého předmětu / osoby vám ohlásí hlasovým výstupem, dokonce mluví česky.
- Colortest
Vypadá to trochu jako ovladač od televize. Když chcete zjistit přibližnou barvu určitého předmětu, namíříte colortest na předmět, stisknete tlačítko a přístroj vám ohlásí barvu. Dokáže i určit přibližný odstín (např. tmavě modrá). Jelikož tento přístroj nevlastním, nedokážu vám říci, jak reaguje na vícebarevné věci. (pokud někdo víte, napište, prosím...)
- kalkulačka:
další poměrně velká a celkem i výřečná krabička. Existuje v anglické, německé i české verzi. Funguje prakticky stejně jako kterákoli normální kalkkulačka, jen s tím rozdílem, že vše čte pomocí hlasového výstupu. Nevýhodou je, že většina těchto kalkulaček umí jen základní matematické operace (sčítání, odčítání, násobení, dělení).
- zdravotnické pomůcky - teploměr, tlakoměr a měřič cukru:
Všechny tyto věci mají hlasový výstup.
- Existuje i mluvící digitální pásmo nebo třeba reliéfní krejčovský metr (s hmatovými značkami). Pravítka, úhloměry a kružítka jsou také reliéfní. (U těchto věcí však není měření tak přesné jako u normálních měřidel)
 


Komentáře

1 evi evi | Web | 5. června 2010 v 2:27 | Reagovat

Colortest zní zajímavě. Zajímalo by mě, jestli by uměl rozpoznat tu tyrkysovou - nebo co to bylo za barvu, kterou jsme tu kdysi řešili v souvislosti s nakupováním oblečení:-)

2 Claire Claire | 5. června 2010 v 20:47 | Reagovat

Evi: To by mě celkem taky zajímalo... :D S colortestem nemám žádné zkušenosti, já patřím k těm, kteří se na barvy naprosto otravně ptají všech možných lidí okolo. :-) A taky by mě zajímalo, jak moc je colortest spolehlivý, protože podle mě ho musí ovlivňovat i to, kolik je v místnosti světla a podobné věci...

3 pfeffer pfeffer | Web | 9. září 2016 v 2:09 | Reagovat

půjčka do domu :-(

4 effulgent effulgent | Web | 28. září 2016 v 6:37 | Reagovat

hotovostní půjčka na tyden :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama