rekondice 2010

15. srpna 2010 v 18:51 | hrty |  Info z různých akcí
Od 7. do 14. srpna proběhl rekondiční pobyt pořádaný organizací pro výcvik vodicích a asistenčních psů Helppes. Po příjezdu do poslova mlýna, asi 2 km od Dox jsme měli představení sebe a svých čtyřnohých pomocníků. Kromě nás tu byl i celý Helppes team. Každý den jsme se svými psy trénovali poslušnost a Cviky, které nám dělají problémy. Kromě tohoto výcviku pro nás cvičitelé připravily řadu soutěží, kde  mohl předvést své schopnosti nejen  nejlepší přítel člověka, ale i jeho páníček. Asi nejvíc se mě a mé vodicí fence Jessy líbil víceboj, kde jsme se, spolu s několika dalšími, umístili na třetím místě. Zajímavý byl rovněž i karneval, kde se předvedla spousta slušivých masek opět nejen na lidech. Byla zde i možnost projížďky na parníku po máchově jezeře, která byla velmi příjemná. Poslední večer pak byl táborák, kde jsme si od plic zazpívali a bylo to pěkné zakončení této akce. Ze všeho nejvíce bych však chtěl vyzvednout práci cvičitelů, kteří pro nás celý týden vymýšleli program. Za to, že byli vždy milí a ochotní pomoci a za cenné rady které nám poskytli. A ze všeho nejvíce bych chtěl poděkovat ředitelce Helppesu paní Zuzaně Daušové bez níž by tato, stejně jako ostatní akce jen těžko mohla vzniknout.  Za to, že pro ni psi nepředstavují jen zboží, které prodává, ale  mají pro ni mnohem větší hodnotu. A za to, že svůj život zasvětila jim a pomoci postiženým lidem jí patří mé vřelé díky.
Jelikož jsem na tomto pobytu byl poprvé, nemohu říci, zda byl lepší, nebo horší než ty předchozí. Z mého pohledu to byla skvělá rekondice, sešli se tu výborní lidé, kteří vytvořili krásnou atmosféru zájezdu. Doufám, že příští rok se budu moci opět zůčastnit.
 


Komentáře

1 pavelondra pavelondra | 30. srpna 2010 v 10:11 | Reagovat

Velice dobre napsany clanek,  je fajn, ze nekdo tyhle akce pro majitele vodicich psů dělá, psa sice nemám, ale myslím, že člověk na takovéhle akci pozná lépe nejen svého psa ale i sám sebe.

2 Claire Claire | 1. září 2010 v 10:15 | Reagovat

Super článek, díky ti za něj. :)

3 Einegvey Einegvey | Web | 15. září 2010 v 15:53 | Reagovat

velmi hezky píšeš, a moc pěkný článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama