Voy voy voy

7. listopadu 2010 v 16:23 | Pavelondra |  Info z různých akcí
Voy voy voy
Tato slova bylo možno slyšet oba víkendové dny a to proto, že se v Brně odehrával již čtvrtý seminář futsalového tréningu nevidomých futsalistů z Brna a Prahy.


Zde vám přináším své osobní dojmy z této nanejvýš zajímavé a přínosné akce.
V sobotu jsme začínali trénink v jednu hodinu odpoledne, místem setkání byla tělocvična ekonomicko-správní fakulty na Vinařské. Z administrativních důvodů musel být trénink poněkud zkrácen, končili jsme již o půl čtvrté odpoledne.
První část byla věnována cvičením v týmech, která vedl trenér anglických futsalistů David Mycock. Mě osobně se nejvíce líbilo cvičení, kdy jsme stáli v kruhu, přihrávali si míč po kruhu a Jeden hráč měl pak za úkol běhat s druhým míčem kolem kruhu z vnější strany a jeho úkolem bylo stihnout oběhnout celé kolečko dříve, než si hráči uvnitř kruhu  přihráli všichni.
Další cvičení bylo soustředěno na vedení balónu, stáli jsme v řadě za sebou a naproti nám přes tělocvičnu stál asistent, který navigoval hráče stojícího v čele řady. Ten měl za úkol dovést míč k asistentovi.
Po těchto cvičeních následoval zápas mezi brňáky a pražáky, jehož stav byl vyrovnán.
Po tomto vydařeném tréningu jsme se všichni společně odebrali do restaurace.

Nedělní část semináře se odehrávala v prostorách nově otevřeného univerzitního kampusu v Brně Bohunicích.
První část opět vedl David z anglie, pro tentokrát jsme se soustředili na útočení, bránění a střílení.
mé velmi oblíbené cvičení byl simulovaný útok na bránu. Hráči dostali čísla od jedné do šesti. Poté se vyvolala dvě náhodná čísla a do prostoru se vyhodil balón. Oba hráči vystartovali a snažili se dostat k míči. Pokud se to jednomu hráči podařilo, útočil na bránu, přičemž druhý hráč hrál obránce, snažil se prvnímu zabránit ve střelbě na bránu.
Po těchto cvičeních se hrál druhý zápas, dnes to byl oficiální zápas o putovní futsalový pohár.
Ten jsme vyhráli my z Brna a to jen o jediný gól.
Přiznám se, že většinu zápasu jsem sice proseděl na střídačce, ale když jsem sledoval, jak pražáci jen o fous minuli naši bránu, prožíval jsem i já se svými spoluhráči velmi krušné chvíle.
závěr: z již čtvrtého futsalového semináře jsem si odnesl jeden velmi důležitý poznatek.
Pokud nechci prosedět celý zápas na střídací lavici, bude to chtít více, než se jednou za dva týdny objevit na začátečnickém tréningu.
Techniku vedení míče jsem konečně zvládl, ale průbojnost, která je při zápasech potřeba mi stále chybí, budu se muset naučit více si věřit a nebát se jít do toho naplno, tak jak to předvedli ostatní z Prahy i Brna.
Pavel Ondra.
 


Komentáře

1 Martin Jelinek Martin Jelinek | 15. listopadu 2010 v 10:23 | Reagovat

moc pěkně napsáno, diky:)

2 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 26. listopadu 2010 v 17:45 | Reagovat

máš to tu peknoucke

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama