foursquare poslepu? jde to, ale dře to

14. března 2011 v 10:12 | Pavelondra |  technika, která nám pomáhá
foursquare poslepu? jde to ale dře to

co je foursquare?
geolokační hra, kde se zaregistrujete a pak se jednoduše zapisujete "zde se tomu říká check in" na různá zajímavá místa, která jsou okolo vás. Za checkování střádáte body a různá ocenění "badges". Např. když se checknete poprvé na brněnské hlavní nádraží dostanete body za to, že jste se poprvé checkli na autobusovou/vlakovou stanici.
U ocenění je to podobné, příklad, na jedno místo se v krátké době checkne 50 lidí, všichni obdrží swarm badge, něco jako ocenění za hromadné checknutí.


foursquare pro nevidomé
No a jak to celé funguje poslepu? Pokud si chci z domu prohlížet místa, kam jsem se checkl, psát k místům tipy, zjišťovat, kteří přátelé se kam checkli, problém není. Stránka foursquare je pěkně přehledná a přístupná.
problém ovšem nastane, pokud chci používat foursquare opravdu naplno.
Nejlépe se dá aplikace využít na mobilních zařízeních s možností zjišťování aktuální polohy přes gps, aplikace prostě na mobilu zjistí vaši polohu a nabídne vám místa v okolí kam se lze checknout, tedy aspoň to tak předpokládám. Jistě to nevím proto, že oficiální klient pro nokie je s odečítačem mobilespeak absolutně nepoužitelný, jediný způsob, jak foursquare na nokii použít je otevřít stránku http://m.foursquare.com. Ta je velmi zjednodušená, jediné, co zde lze dělat je checkovat se na místa, která zadáte do hledacího pole, a služba vyhledá výsledky nejblížší vašemu výchozímu umístění, v mém případě je to Brno.
příklad:
otevřu v prohlížeči mobilní foursquare stránku
kliknu odkaz check in
do hledacího pole zadám KFC a odešlu tlačítkem search
na stránce, která se objeví vidím pak odkazy na jednotlivá místa, která vyhovují hledání KFC a jsou v Brně.
Pokud se třeba chci checknout na KFC na Masarykově ulici v Brně, kliknu na příslušný odkaz a na další stránce, která se objeví dám tlačítko check in.
před tím ještě můžu na téže stránce nastavit zda chci zprávu o tom, že jsem se checkl odeslat přátelům na fb či twitter a tamtéž také můžu k checknutí napsat krátký komentář.
Velká škoda ovšem je, že nemůžu prohlížet info o dostupném místě, když si na standardní foursquare stránce otevřu třeba výše zmiňovaný odkaz na kfc vidím tam totiž spoustu zajímavých věcí, jako kolik lidí se tam checklo, kdo nejvícekrát, můžu si přečíst tipy od lidí, co se na místo checkli, to vše ale na mobilní stránce udělat bohužel nejde.
Do doby, než tedy bude vymyšlena nějaká přístupná aplikace pro foursquare si tedy nevidomí uživatelé a nadšenci budou muset vystačit jen s jednoduchým checkováním.
na iphonu údajně existuje možnost užívat s odečítačem voiceover foursquare poslepu, tento telefon ale nemám, takže vůbec nevím jak by to mohlo vypadat a fungovat.

závěr:
Zase tu máme novou webově založenou hru, tentokrát se ale hraje v reálném světě s reálnými místy, Pro mě je to zajímavá alternativa, jak trávit volný čas při čekání na vlak, občerstvení ve fastfoodu a podobně.
Neberte tenhle článek jako nějakou recenzi, snažil jsem se zde jen vypsat své prvotní dojmy a postřehy. Pokud se v oblasti přístupnosti k foursquare něco změní, hned to zas vyzkouším a napíšu o tom sem.

Pavel Ondra.
 


Komentáře

1 punerank punerank | Web | 28. března 2012 v 22:13 | Reagovat

Pavle, já foursquarre na iphonku vyzkouším, ale přijde mi to moc mamutí a checkováním se bavit nebudu, aspoň ne dlouho!
Pro iPhone existuje i aplikace findmyfriends, která je zaměřená jen na polohu, což mi takhle jednoduše stačí!
Nikomu však takovou zábavu neberu a zkusím aplikaci prozkoumat!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama