last.fm mobilně a poslepu

17. dubna 2011 v 19:08 | Pavelondra |  technika, která nám pomáhá
last.fm, vezměte si ho kamkoliv s sebou

Minulý týden jsem tak brouzdal po svých profilech na sociálních sítích a po letech jsem si vzpoměl na svůj účet založený na last.fm.
O přístupnosti této služby na pc tu dnes psát nebudu, to si nechám na příští článek, zajímalo mě však, jak by se dalo last.fm provozovat na mobilu se symbianem, měl jsem potvrzeno že na androidech či iphonech klient existuje, ale o nokiích nevěděl nikdo nic.

Výsledkem pěti minut na googlu byl program mobbler, který je natolik jednoduchý a natolik přístupný, že jej zvládne ovládat úplně každý.
Po nainstalování se nejdřív program zeptá na jméno a heslo k vašemu last.fm účtu a poté si vyžádá připojení k síti.
V menu přístupném přes levou kontextovou klávesu jsou pak seřazeny všechny možnosti, které software nabízí.
1. spustit novou stanici, z nepochopitelných důvodů nefunguje, vyhazuje hlášku typu, kombinace klienta a země nepodporována, že by zas cosi, co v česku nejede? těžko říct.
2. obnovit poslední stanici, stejná situace jako o řádek výše.
3. přepínání z offline do online módu a naopak
4. přehledy
zde už je to zajímavější, můžete si zde listovat svými přáteli, vzkazy, posledně přehrávánými písničkami, playlisty, top alby, top umělci, top skladbami...
Co se mi líbí hodně, je možnost nechat si vyjet třeba veškeré info o příteli, co máte v kontaktech, je to velice rychlé a jednoduché, vejdu do menu přehledy, zde do menu přátelé, načte se seznam a hned vidím seznam všech svých přátel a název písničky, kterou si přehrávali naposled, Pokud chci informací víc, přes levou kontextovou klávesu si otevřu menu přátele a zde mám opět spoustu možností, včetně podmenu přehledy, kde si mohu zjistit, co daná osoba nejraději poslouchá apod.
Největší výhodou programu je nesporně jeho kompletní přeložení do češtiny a skoro sto procentní spolupráce s odečítačem mobilespeak.
Jediný zádrhel je, když si chci vyjet info o o jakékoliv skladbě, přečetlo to jen jméno skladby a skladatele, ale album a ostatní informace ozvučení nečte, taktéž texty písní, které se dají z netu stáhnout čteny nejsou.
Rovněž je škoda, že narozdíl od klasického webu last.fm si nelze přehrát ukázky písniček, které vás zajímají.
Pokud jde o hlavní funkci mobbleru, totiž odesílání informací o vaší právě přehráváné písničce, funguje s nokia e72 vestavěným hudebním přehrávačem na 100%.
Program se prostě nechá běžet na pozadí a je to. Samozřejmě pozor, pokud nemáte zaplacený paušál pro internet v mobilu.

závěr
Až na nemožnost přehrávat si ukázky skladeb a číst podrobnější informace o právě přehrávaných písničkách je program mobbler velice vydařený, jeden z mála dobře přístupných programů pro sociální sítě na který jsem zatím narazil. Kdyby takovou snahu měli všichni vývojáři software, život by byl o hodně snadnější.

a na závěr odkazy na stažení:
samotný program je na adrese http://mobbler.googlecode.com/files/mobbler_2_10_314.sisx
čeština je na adrese http://mobbler.googlecode.com/files/mobbler_0_10_10_Czech.sisx
instalovat v pořadí, v jakém jsou odkazy.

Pavel
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama