shazam, co to hraje za písničku?

23. dubna 2011 v 12:41 | Pavelondra |  technika, která nám pomáhá

dnes bych vám rád představil malou ale velmi velmi užitečnou aplikaci pro vaši nokii, která je dobře použitelná s odečítačem mobilespeak.
Jde o program shazam, který vám z patnácti sekundové ukázky písničky, kterou mu pustíte dokáže říct, co za písničku to vlastně je a kdo ji zpívá.
Stačí jen přiblížit mikrofon telefonu k rádiu či notebooku nebo pustit písničku přímo v mobilu.
Program si můžete stáhnout třeba na ovi store, je zdarma, po prvních 30 dní funguje bez omezení, pak je provoz omezen na pět rozpoznaných písniček na měsíc.
A jak to funguje?
Po klasické instalaci se program spustí a v plně českém menu vám nabídne buď prvotní instalaci nebo licenční podmínky. Položka instalace není nic jiného než nastavení programu pro přístup na internet, odkud shazam tahá informace.
A pak už je to jednoduché Levou výběrovou klávesou otevřeme menu, dáme tagovat a necháme shazam poslouchat.
Po chvíli program zavibruje a přečte, co zjistil, jméno skladby, album a umělce.
A jak si program vedl?
Ze zahraničních skladeb mi rozpoznal všechny až na jednu. Z českými to už bylo horší. Hitovku touha od Landy to našlo okamžitě, zato od Čechomoru nerozpoznal shazam ani jednu písničku. Nejspíš je to tím, že skladby do databáze přidávají sami uživatelé.

Další možnosti programu jsou už jen doplňkové, můžete si nechat vypsat všechna vaše rozpoznávání písníček, zde se tomu říká tagování, či poslat info o otagované písničce na twitter. Pokud chcete, můžete si písničku koupit na music store, o tom ale moc nevím, mě to nefunguje.¨
A to je vlastně celé. Malé, ale velice užitečné a jednoduché.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama