testoval jsem, jak se dobře scuknout

20. května 2011 v 13:54 | Pavelondra |  technika, která nám pomáhá
Znáte scuk?
pokud ne, vězte, že je to server, kde se dovíte, jaké jsou restaurace ve vašem okolí, jsou zde uživatelské recenze, restaurace seřazené podle měst a cenových kategorií.
A nejen ty, najdete zde i kavárny, cukrárny, lahůdky, pekárny a spousta dalších zařízení, které se tak či onak zabývají prodejem pochutin.
Dnes se ale zaměřím na mobilní scuk.
Ten je očesanou verzí velkých stránek www.scuk.cz a mě se hrozně líbí
První důležitý prvek na stránce je rozbalovací seznam, kde si vyberete místo, ve kterém se chcete scuknout, ehm, ve kterém chcete hledat dobrou restauraci či místo pro posezení s přáteli
Pak už jen klepnem na tlačítko zobrazit a můžeme vybírat.
A jak to vypadá dál?
Zařízení jsou zde rozdělena dle kategorií a u každé kategorie je pak uveden i počet daných zařízení.
Klepneme na restaurace a na stránce vidíme seznam restaurací, "pozor, ten druhý odkaz za názvem restaurace s poněkud nesmyslným názvem vede na souřadnice v google mapách"
Po klepnutí na název dané restaurace najdeme na stránce jediný nadpis a už čteme.
Grafické symboly jsou zde perfektně alternativně doplněny, symbol znázorňující cenovou kategorii daného zařízení má u sebe např. popisku střední apod.
Nachází se zde adresa, opět odkaz na google maps, cenové zařazení, stručné hodnocení a odkazy na uživatelské recenze.

A co chybí?
Mobilní scuk by podle svých autorů měl zvládat geolokaci, najít nejbližší restauraci ve vašem okolí sám, což bohužel díky nepodpoře přímé geolokace ve vestavěném prohlížeči v nokii nelze otestovat. Samozřejmě kdybych mohl používat operu mobile, geolokace by nejspíše fungovala, jenže opera není podporována softwarem pro odečítání pro nevidomé.

závěr:
http://m.scuk.cz jsou výborné mobilní přístupné stránky pro ty, co rádi jí a nakupují jídlo a chtěli by se stravovat kvalitně.
Až na nemožnost přímé geolokace hodnotím přístupnost mobilního scuku na telefonu nokia na 100%

 


Komentáře

1 Pacheco24Jenny Pacheco24Jenny | E-mail | Web | 23. března 2012 v 2:31 | Reagovat

I had got a desire to begin my company, however I did not have got enough of money to do it. Thank heaven my mate suggested to utilize the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/personal-loans">personal loans</a>. Thence I took the short term loan and made real my old dream.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama