KISKfest - 1. knihovnický festival

7. června 2011 v 21:43 | Pavelondra |  Info z různých akcí
KISK fest
kterak jsem se kulturně vyžíval mezi knihovníky

Tenhle víkend jsem prožil poněkud netradičně.
Ač jsem nikdy knihovnictví nestudoval a asi ani nebudu, zúčastnil jsem se o víkendu prvního ročníku knihovnického festivalu KISKfest, v České republice akce to velmi ojedinělé.


Festival probíhal od čtvrtka do neděle na různých místech po Brně.
Já se zúčastnil dvou plánovaných akcí a jedné neplánované.
- pro eknihy
do knihovny
Akce probíhala v kavárně Falk poblíž Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a jako host vystupovala internetová celebrita Miloš Čermák.
Diskutovalo se o tom, jestli jsou knihy v elektronické podobě náhradou těch papírových, a na přetřes přišla dokonce i otázka, zda se dají texty v čtečkách vůbec považovat za knihy.

- twitteromán
akce ojedinělá, konala se v sobotu 4. v kavárně Evropa
Do Evropy jsem měl domluvený doprovod, jaké však bylo mé překvapení, když na místo mladíka Jirky mě velice hlasitě a velice nadšeně přivítala mladá knihovnice Olga, kterou jsem znal jen z facebooku a kterou jsem vůbec nečekal. Ale potěšilo.
V kavárně už se mezitím sešlo pár mladých knihovníků a knihovnic, které jsem vůbec neznal.
Než začalo čtení samotného twitterománu, připravili si Jirka a Martin čtení vlastní básnické tvorby.
A pak přišel twitteromán samotný. Ten vznikl tak, že si Martin Hassman @hassmanm jednou na twitteru posteskl, že ho slečna při sčítání lidu 2011 nemohla v evidenci najít. K tomu se přidal Jirka šprdlík @cervenypult a rázem vznikl spontánně příběh o mizení lidí do mimoprostoru, praotci Čechovi a Františku Ringo Čechovi.
Velice vtipné a srandovní.

Po velmi dramatickém přednesu obou autorů následovala chvíle volna a pak jsme se všichni tak nějak hromadně přesunuli na další akcičku.
- knihovnické divadlo.
tato akce probíhala v hudebním klubu MJU.z. Původně jsem neměl vůbec v plánu na divadlo jít, nějak jsem ani nevěděl, že bude, ale když už tam šli všichni, tak jsem se přidal.
Představení se mi líbilo, nebylo moc dlouhé, bylo vtipné a také poučné.
Vtipný byl i spontánní komentář knihovnice Olgy, která mi v momentě, kdy bylo na jevišti totální ticho, začala popisovat, co se děje.
A po divadle už nás čekala akce, na kterou jsem se těšil nejvíce.

- dvojkoncert The fruit machine a The kitchen
V tomto pořadí kapely i hrály, přičemž u Fruit machine slavila největší úspěch písnička o informační bojovnici/knihovnici a u The kitchen vedla písnička Julie fejsbukuje.
Koncert byl hoodně vyvedený, spousta lidí včetně mě si i chvíli zatancovala, což bylo vzhledem k vedru, které v klubu panovalo, fakt velmi vražedné, a proto přišel vhod i místní bar.

závěr:
KISKfest se mi velmi líbil, poznal jsem pár nových lidí, i pár starých, které jsem znal jen z online světa.
Přednáška o eknihách byla poučná, twitteromán a divadlo zábavné a koncert, ten byl prostě parádní.

Pavel
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama