Říjen 2011

upozornění

27. října 2011 v 20:31 | Pavel Ondra |  Něco málo o nás
Pozor po¨zor!
Rád bych touto cestou oznámil, jak to bude dál s mými blogy.
1. blog http://pavelondra.blog.cz pouštím k vodě, články, které tam jsou tam nechám, nové přidávat nebudu.
2. články osobního charakteru, jako že jsem byl na pouti nebo že jsem byl s tím a tím na pivu budu psát na http://pavelondra.posterous.com taktéž různé dojmy z filmů a tak.
3. články, které jsou primárně určeny pro širší publikum budu publikovat na http://innereye.blog.cz kterýžto blog je pro tyto účely nejvhodnější.
Co se blogu innereye týče, přebírám jej plně pod svou kontrolu, takže podněty, připomínky a vše ostatní pište mě na
- twitter @pavelondra2005
- facebook Pavel blindgeek Ondra
- skype pavelondra2005
- icq 309074474

Battery vidget a battery indicator, mějte přehled o nabití svého telefonu

4. října 2011 v 18:17 technika, která nám pomáhá
Nedávno jsem zjistil, že standardní uživatelské rozhraní v telefonech htc neumožňuje nevidomým vůbec zjistit, v jakém stavu je baterie přístroje, na kolik procent je nabitá, či zda probíhá nabíjení.
Začal jsem tedy hledat na marketu a výsledkem mého desetiminutového snažení jsou aplikace battery vidget a battery indicator, které si nyní představíme.
Podotýkám, že podobné funkce nevidomým samozřejmě nabízí buď domovská obrazovka eyes-free shell či sada mobile accessibility, oboje je však v angličtině, což může některým docela vadit.
Pokud tyto aplikace budete hledat na marketu, stačí do vyhledávacího pole zadat jen slovo battery, vidget a indicator jsou hned první položky na seznamu. Obě aplikace jsou samozřejmě zdarma.